top of page
The Urge DE
Ceren Oran & Moving Borders:
THE URGE | DE

čtvrtek 5. 10. | 17:30 | Dolní oblast Vítkovic

Péče o své okolí.

Sdílení je péče.

THE URGE 2/4

 

Na jaře 2020 zaplavila sociální sítě home videa, která jsou svědectvím o touze tanečníků a choreografů tančit a zůstat v kontaktu, zůstat viditelní.  Choreografka Ceren Oran několik z nich vybrala jako inspiraci ke svému projektu The Urge  záměrně ho umístila do veřejného prostoru, kde jsou performeři v nevyhnutelném přímém kontaktu s divákem

 

“Tančit ve veřejném prostoru pro mě znamená zbavit se pohodlného divadelního prostředí, jít s kůží na trh a oslovit především ty potenciální diváky, kteří by jinak na současný tanec v žádném případě nepřišli. Věřím ve fascinující, nakažlivou a inspirující sílu současného tance a jsem hluboce přesvědčená, že tanec má být dostupný pro každého – kdykoli a kdekoli.” (Ceren Oran)

Premiéra projektu proběhla současně ve 3 německých městech Mnichově, Berlíně a Kolíně nad Rýnem a byla živě přenášena na internet. Přestože se tanečníci z těchto tří měst nikdy fyzicky nepotkali, sdíleli velice silný pocit propojení, vzájemnosti, soudržnosti. A na tento pocit propojení jsme se rozhodli navázat ve festivalové linii čtveřice představení The Urge: 

 

Ve středu 4. 10. vystoupí se svým nastudováním na porubském Alšově náměstí čeští perfomeři, ve čtvrtek 5. 10. svou originální verzi v Dolních Vítkovicích předvede původní německé obsazení, ve kterém tento projekt v roce 2021 vznikl a v pátek 6. 10. slovenští tanečníci a The Urge ovládnou Jiráskovo náměstí. Všechny tři skupiny pak společně vystoupí v sobotu v podvečer před Forem Karolina v společném projektu The Urge Grows a ukážou divákům fascinující, nakažlivou a inspirující sílu spolupráce a sdílení!

MF panáčci.png

Koncept, umělecké vedení, choreografie: Ceren Oran

Choreografická spolupráce: Maayan Reiter, Rotem Weismann

Performeři: Jin Lee, Jihun Choi, Lena Klink, Rotem Weissmann, Laura Manz, Lukas Malkowski, Michal Heriban

Hudba: Hüseyin Evirgen (Elektronika), Jeannot Salvatori (Saxofon)

Dramaturgický dohled: Karolina Hejnová

Umělecké produkční řízení: Rat&Tat – Kulturbüro

Asistence produkce: Caroline Skibinski, Florian Greß

Technologické řízení: Peer Quednau

PR: Simone Lutz

Části choreografie v unisonu vychází z lockdownových videí od Phila Hulforda, Sophie Pouchtou, Clementine Herveux, Elisy Ruffato a Kamoly Rashidova.

Premiéra: Premiéra představení The Urge se konala současně v Mnichově, Berlíně a Kolíně 8. května na festivalu DANCE 2021.

The Urge Logostrip 2023.png
Supported by the NATIONALES PERFORMANCE NETZ International Guest Performance Fund for Dance, which is funded by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media.
bottom of page