top of page
The Urge Grows promo foto.JPG
Ceren Oran & Moving Borders:
THE URGE GROWS 

sobota 7. 10. | 18:30 | Prostranství u Forum Nová Karolina

Po představení proběhne debata Dvě deci o tanci s performery a tvůrci.

Péče o své okolí.

Sdílení je péče.

The Urge Grows je vyvrcholením festivalové linie 4 verzí performativního outdoorového projektu The Urge. Díky tomuto "tanečními seriálu" máte  možnost během 3 dnů zažít 3 různá nastudování tohoto pohybového outdoorového představení v podánírůzných tanečních uskupení ze 3 různých zemí na 3 různých lokacích. Čtvrtý den, v sobotu 7. října, pak vystoupí všechny 3 skupiny společně před Forem Karolina ve společném uvedení The Urge Grows a ukážou divákům fascinující, nakažlivou a inspirující sílu spolupráce a sdílení.

Mezinárodní outdoorová performance The Urge Grows navazuje na původní německý projekt německé choreografky Ceren Oran The Urge. Ten vznikl v roce 2021 během koronavirovho lock-downu na základě niterné touhy performerů zůstat v pohybu, zůstat v kontaktu a nepřestávat tvořit.
 
Díky MOVE Ostrava se původní 
The Urge rozrostl o české a slovenské nastudování (o to postaral slovenský festival Tanečno) a během unikátní spolupráce 3 tvůrčích týmů pod dohledem samotné Ceren Oran vznikla v roce 2022 i  tato mezinárodní rozšířená verze The Urge Grows

A jaká The Urge tedy uvidíte? Ve středu 4. 10. vystoupí se svým nastudováním na porubském Alšově náměstí slovenští perfomeřičeští tanečníci ovládnou ve čtvrtek 5. 10. Dolní oblast Vítkovic a v pátek 6. 10. na Jiráskově náměstí svou originální verzi předvede původní německé obsazení, ve kterém tento projekt v roce 2021 vznikl.
MF panáčci.png
Koncept, umělecké vedení a  choreografie: Ceren Oran

Choreografická spolupráce: Maayan Reiter, Rotem Weissman

Nastudování: Jin Lee

Tanečníci německé crew: Jin Lee, Jihun Choi, Lena Klink, Rotem Weissmann, Laura Manz, Lukas Malkowski

 

Tanečníci české crew: Klára Ešnerová, Michal Heriban, Michaela Kadlčíková, Tomáš Pražák, Jana Ryšlavá, Helena Arenbergerová

 

Tanečníci slovenské crew: Matúš Szeghö, Andrej Štepita, Miriam Budzáková, Paulína Šmatláková

Hudba: Hüseyin Evirgen (Electronics), Marcela Kučová (CZ), Jeannot Salvatori (FR), Róbert Kolář (SK)

Dramaturgická spolupráce: Karolína Hejnová

Premiéra The Urge Grows: The Urge Grows 25. 6. 2022 Plzeň

 

Premiéra The Urge: 8. 5. 2021, Mnichov, Berlín, Kolín nad Rýnem (live stream), Součást festival DANCE 2021

Premiéra s publikem: 13. 7. 2021, Mnichov 

The Urge Logostrip 2023.png
Supported by the NATIONALES PERFORMANCE NETZ International Guest Performance Fund for Dance, which is funded by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media.
bottom of page