top of page
IMG_5524_edited.jpg

MIKROSVĚTY

JAZMÍNA PIKTOROVÁ & SABINA BOČKOVÁ

Vezměte své malé objevit velká tajemství velkých světů a objevte malá tajemství těch malých! 

 

Naše Země je plná skrytých mikrosvětů, které si žijí svým jedinečným životem. Stačí pečlivě koukat a objevíte jejich křehkost a krásu, ale i sílu a hloubku. Nevěříte? “Mikrosvěty” vám poradí jak na to a ukážou vám hravý a poetický pohled na svět, který jste po cestě životem možná už ztratili. Jako malí jsme ho totiž všichni měli. A vaši malí ho stále mají! Tak je vemte do fascinujícího světa malých objektů a mikropohybů s sebou ;) 

 

Pod vedením Jazmíny Piktorové a Sabiny Bočkové, za doprovodu živé hudby Václava Kalivody se můžete ponořit do světa, kde každý kamínek, klacík a stéblo trávy ožívá a vypráví svůj příběh. Přijďte se přesvědčit, že nejen velká témata hýbou světem.

 

Mikrosvěty jsou ideálním interaktivním a kreativním zážitkem pro děti od 4 let, ale okouzlí i dospělé. Jazmína Piktorová byla za tento projekt nominována na cenu Thálie a představení bylo vybráno do TOP 20 evropských představení Aerowaves.

#moveprofajnsmekry #moveprodeti #objektovedivadlo

Opouštění jsou návraty.

Naše Země je plná světů ve světech. Každý z těchto mikrosvětů žije svým jedinečným životem. Inscenace prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty zaostřuje naši pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět. Hravá a poetická inscenace prozkoumává křehkost naší existence.

 

V tvůrčím týmu se potkávají etablovaní umělci z českého a slovenského prostředí z oblasti současného tance, výtvarného umění, loutkového divadla a hudby, z nichž všichni mají zároveň bohaté zkušenosti v kreativní práci s dětmi. Mikrosvěty tak nabízí dětským i dospělým divákům otevřený a kreativní prostor, ve kterém je každý a všechno jeho důležitou a potřebnou součástí a má svůj osobitý potenciál, který se může rozvinout a vytvořit tak spolu s ostatními společné mikrosvěty. Inscenace dále zaměřuje pozornost diváků na drobné věci a detaily kolem sebe, zjemňuje jejich vnímání, trénuje jejich všímavost a soustředěnost a učí je pohrát si s minimem prostředků.

 

Pohybově-objektová inscenace je určena pro všechny od 4 let.

 

Inscenace obdržela Cenu České taneční platformy 2023 a Cenu diváka na České taneční platformě 2023.

Koncept: Jazmína Piktorová
Choreografie: Jazmína Piktorová a Sabina Bočková
Hudba: Václav Kalivoda
Dramaturgie: Mária Danadová
Vizuální spolupráce: Simona Gottierová 
Světelný design: Jiří Šmirk
Konzultace kouzelnických triků: Aleš Hrdlička
Konzultace a výzkum: Monika Kováčová, Mária Danadová, Alessandro Lumare a Simona Lobefaro – Segni mossi 

Interpretace: Jazmína Piktorová a Sabina Bočková

 

Premiéra 30. 10. 2022

Produkce: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY
Koprodukce: Studio ALTA Praha, Divadlo Drak Hradec Králové, Divadlo Piki Pezinok
Partneři: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum – Krásovka, Slovenský inštitút v Prahe, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica

bottom of page