top of page
3bf46ef8-8f96-4e2e-b36f-9d13f76168e2_edited.jpg

LOUSKÁČEK - ZELENINOVÝ BALET

DARIA GOSTEVA

Zažijte Čajkovského (i) Louskáčka, jak ho neznáte! V hlavních rolích se představí jedinečný česnek, talentovaný zázvor, zkušený taneční nestor celer, mladá a nadějná mrkev a samozřejmě i miláček publika patizón!

 

Všichni výše zmínění ožijí pod rukama Dariji Gostevy a Anastázie Dobrodinské, absolventek nejstarší loutkářské katedry na světě, která se zaměřuje na průzkum samotné podstaty divadla a dehierarchizaci tradičních divadelních profesí. Výsledkem je unikátní představení miniaturního divadla, které malým i velkým divákům ukáže novou dimenzi klasiky a kouzlo netradiční loutkařiny.

 

Přijďte se podívat, jak se zelenina mění v umění a balet v zábavu. Zažijete křehkost a krásu práce s loutkami, líbeznou hudbu P. I. Čajkovského a divadelně-pohybové představení plné vitamínů.

#moveprofajnsmekry #moveprodeti #taktrochujinybalet

Opouštění tradic.

Daria Gosteva a Anastázie Dobrodinská (skupina Borshch) se potkaly na KALD DAMU. Anastázie (ŘIP, Holky můžu poprosit) se věnuje herectví a tanci a Daria (Dinopera, Moskva-Dačnoje, Težké divadlo) scénografii a režii. Zeleninový balet je dalším krokem ve zkoumání tradičních divadelních forem a možností loutkového divadla, kterým se zabývá Daria, zatímco Anastázie zná jako baletka velmi dobře všechna čísla v Louskáčkovi. Představení sama tančila a tím pečlivě prozkoumala potenciál zeleninových tanečníků pro vytvoření unikátní choreografie. Zeleninový balet je jejich první spoluprací.

Připravily: Daria Gosteva a Anastázie Dobrodinská

Foto: Ondřej Vraštil

Inscenace vznikla s podporou KALD DAMU.

bottom of page