top of page
Photo_ Imogen Huzel.jpg

LES

RIGHT WAY DOWN

neděle 29. září 2024

18:00
Divadelní sál DK POKLAD

Vstupenky lze zakoupit ve třech kategoriích. Z nabízených variant je možné zvolit tu, kterou finanční situace a láska k tanci dovolí:

  •  „Podporovatel“, který získá výhodná místa a dobrý pocit, že vyšší cenou podpořil chod festivalu,

  • „Základní“ do většiny sálu,

  • „Švorc srdcař“ do zadních řad pro ty, kteří si chtějí tento kulturní zážitek užít, ale zároveň potřebují ušetřit.

Vydejte se s MOVE Festem do Lesa prozkoumat koloběh evoluce, růstu, rozkladu, smrti a znovuzrození. Ale bude to tak trochu postavené na hlavu.

 

Švédská novocirkusová company rightwaydown se totiž již léta specializuje na disciplínu handbalancingu a proměňuje tuto původně sólovou techniku v kolektivní dynamickou disciplínu, ve které se jednotlivé prvky spojují v harmonický celek. Stejně jako v onom lese.

 

Temná, tichá, chladná a mlhavá atmosféra lesa ožívá, paprsky slunce proniká skrze listy, větve tančí ve větru, hluboké kořeny spojují vše v harmonický ekosystém. A to vše pouze pomocí těl šestice artistů. Proplétají se, zkoumají absurditu světa naruby, kde jsou pravidla normálu převrácená a lákají vás do lesa, kde s neuvěřitelnou silou a sebekontrolou společně tvarují prostor a vytvářejí jedinečné představení plné harmonie a inovace.

#moveprovsechny #novycirkus

Opouštění je znovuzrození.

Představení Les v souladu se svým názvem odráží les. Evoluci, růst, úpadek, smrt a znovuzrození přírody a to, co se s ní děje, když se jí dotkne lidská ruka.

Stojky na rukou soubor používá jako prostředek k vytváření obrazů a koláží na jevišti. Kladou otázky týkající se schopnosti přírody udržovat rovnováhu směřující k harmonii a naší schopnosti manipulovat s ní nebo dokonce zastavit její pokrok.

Koncepční rámec pro Les vyrostl z myšlenky zpochybnění těla při stojkách na rukou a inherentních tradic této disciplíny. Použitím více těl a dekonstrukcí konvenční techniky stojek na rukou transformuje soubor sólové zaměření stojek na něco rozsáhlejšího.

Koncept a idea: Matthew Pasquet, Lisa Angberg, Sunniva Byvard, Isak Arvidsson, Imogen Huzel, Mikael Kristiansen

Performeři: Matthew Pasquet, Lisa Angberg, Sunniva Byvard, Isak Arvidsson, Imogen Huzel, Mikael Kristiansen

Hudba: Jonatan Krogh

Light design: Kenneth Danielsen

Konzultace: Tom Brand

Kostýmy: Stina Resting

Technika: Topher Dagg

Foro: Olof Grind

Video: Jonathan Morell

Koproducenti: Dynamo Workspace (DK) and Dansinitiativet (SE)

Za podpory: Swedish Arts Council, Danish Arts Foundation, Konstnärsnämnden, Subtopia Sweden, Dansinitiativet, Dynamo Workspace and Birdmilk Collective.

 

Right way down is selected for the CircusLink project, which is co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union.

bottom of page