top of page
Promo foto 2.jpeg
Asier Edeso: THE CHOICE

středa 4. 10. | 19:00 | Dům kultury Poklad

Po představení proběhne debata Dvě deci o tanci s performery a tvůrci.

Péče je návrat ke kořenům a jejich poznávání.

Nedílnou součástí péče je také poznávání svých kořenů a návrat k nim. Proto během MOVE Festu do Ostravy (nejen letos) s velkou radostí přivážíme ty, kteří se odtud vydali na svou profesní i životní dráhu.

Letos to bude konkrétně bývalá sólistka baletu Národního divadla moravskoslezského Markéta Pospíšilová a multitalentovaný umělec Igor Orozovič v premiéře nového projektu choreografa Asiera Edeso THE CHOICEPojďme být společně u prvního kroku tohoto uměleckého uskupení na pole nezávislé tvorby - ve středu 4. října v Domě kultury Poklad!

Inscenace THE CHOICE vykresluje tři charaktery, které neúnavně „něco“ hledají a chtějí stále víc a víc. Jsou obklopeny nekonečnými možnostmi, ale jejich motivace a směr nemusí být vždy svobodnou volbou. To je vede k ustavičnému soupeření a konfrontaci s ostatními. Dosažení vytouženého cíle však mnohdy není zárukou nalezení klíče k životnímu štěstí a pocitu satisfakce.  

 

THE CHOICE je čtyřicetiminutové taneční představení o touze a přání rozhodovat se správně a o nedosažitelném pocitu mít konečně dost.

MF panáčci.png

Choreografie a režie: Asier Edeso

 

Obsazení: Markéta Pospíšilová, Natálie Paulasová, Alexandr Volný, Igor Orozovič

 

Hudba: Ben Stone

 

Scénografie: Pavel Knolle

 

Světelný design: Karlos Šimek

 

Kostýmy: Hana Valtová

 

Námět: Asier a Mikel Edeso & kolektiv

poster_UPRAVA_The_Choice.jpg
bottom of page