top of page
ostrov-1.jpg
Burki&com: OSTROV! 

neděle 8. 10. | 17:30 | Dům kultury Poklad

Po představení proběhne debata Dvě deci o tanci s performery a tvůrci.

Péče je porozumění potřebám sebe samotných i svého okolí.

Poslední festivalový den se do Ostravy po několika letech vrátí soubor Burki&Com se svou oceňovanou inscenací Ostrov! Její téma porozumění potřebám - našeho okolí i svým vlastním - a vytvoření společného dialogu dokonale koresponduje s festivalovým tématem péče. Silná myšlenka uvědomění si, že jsme “pouze” jednou součástí celého ekosystému a že i naše planeta je ostrov v hlubokém moři ve vás bude jistě rezonovat ještě dlouho po této existenciální taneční výpravě do neporušené přírody.


Vydejte se s námi prozkoumat tuto multimediální scénickou modulaci biotopu bezejmenného ostrova na Jakubském rybníku v obci Poušť, okres Nymburk. Po cestě potkáme znejistění, chyby, praskliny, vrypy. Situace ořezané až na kost. A najdeme v tomto "otřesně živém představení odpověď na otázku Kdo je člověk a kdo zvíře?

Inscenace Ostrov! získala nominaci na Cenu Divadelních novin, nominaci na Cenu Thálie a na Cenách divadelní kritiky 2021 se umístila mezi pěti nejlepšími inscenacemi v roce 2021. Na Cenách divadelní kritiky byla nejvýše hodnocenou taneční inscenací v České republice. V nominacích se za Ostrov! objevili také Ifigenia a Ariadne Toumbeki za ženský herecký výkon, Jaroslav Wertig za scénografii a Jiří Konvalinka za hudbu. Burki&com získalo také 3 nominace/hlasy na Divadlo roku 2021.

MF panáčci.png

Režie, choreografie: Jana Burkiewiczová


Scénář: Jana Burkiewiczová, Tomáš Luňák, Jiří Macek


Hudba: Jiří Konvalinka


Scénografie: Jaroslav Wertig


Světelný design: Pavla Beranová


Kostýmy: Barbora Procházková


Masky: Štěpán Růžička


Ilustrace: Jindřich Janíček


Animace: Tomáš  Luňák, Tomáš Hájek


Světla, projekce: Petr Taclík


Zvuk: Filip Jiskra


Fotografie: Václav Jirásek


Grafický design: Martina Černá / Imagery


Hlasy průvodců: Zuzana Stavná, Miroslav Krobot


Performeři: Helena Arenbergerová, Jaro Ondruš, Michal Heriban, Eduard Adam Orszulik, Andrej Štepita, Paulína Šmatláková, Veronika Tököly, Sára Milfajtová 

Vznik představení svými granty podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a Art District Praha 7

 

Partner: La Fabrika


Premiéra: 8. 11. 2021, La Fabrika, Praha

bottom of page